Poznajemy różne zastosowania ram na plakaty

ramy na plakaty

Ramy na plakaty są takim produktem, który ma szereg różnych zastosowań. Mogą one być wykorzystywane przez firmy, instytucje publiczne, ale i we własnym domu można mieć ochotę wyeksponować coś ważnego, o czym będziemy chcieli pamiętać. Tego rodzaju ramy mogą być wykorzystywane jako gadżet reklamowy, jako tablica ogłoszeń, jako miejsce do umieszczania informacji, a także jako element dekoracyjny czy też element wystroju wnętrza. Za pewne każdy z nas chociaż raz miał taki pomysł, aby zakupić ramkę i coś w nią oprawić, aby móc postawić to na widoku i cieszyć tym oczy. Z tego też względu wykorzystanie ram na plakaty – tych o większym formacie – jest powszechne.

Ramy na plakaty przeznaczone do użytku zewnętrznego

Zazwyczaj te ramy, których parametry pozwalają na wystawienie ich na zewnątrz są dedykowane reklamie i pojawiają się tam, gdzie chce się wyeksponować jakiś przekaz reklamowy. Kupując taką ramę można umieścić w niej informacje na temat dostępnego asortymentu, na temat bieżących promocji w sklepie czy też sezonowych wyprzedaży. Takie ramy na plakaty charakteryzują się wysoką jakością wykonania i odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, mogą być wykonane na przykład z poliwęglanu, a także posiadają specjalne wzmocnienia na narożnikach, które dodają temu produktowi wytrzymałości. Oczywiście, ramę można otwierać i zamykać zawsze wtedy, kiedy chce się zmienić przekaz reklamowy umieszczany w jej wnętrzu. Jest to więc praktyczny gadżet dla firmy mającej swoją siedzibę stacjonarną, która chce zachęcić przechodniów do skorzystania z oferty.

ramy na plakaty

Ramy na plakaty mają także szereg zastosowań we wnętrzach

Ramy dedykowane wnętrzom budynków najczęściej wykonywane są z aluminium i mogą to być ramy OWZ (otwórz-włóż-zamknij). Wyglądają bardzo estetycznie, a dodatkowo są odporne na pęknięcia, a szybka wykonana jest z plastiku giętkiego o właściwościach antyrefleksyjnych.

Także i wewnątrz budynków ramy na plakaty znajdują swoją funkcję. Ramki idealnie nadają się do eksponowania plakatów, obrazów, afiszy czy też grafik – tak naprawdę zarówno w domu jak i w miejscu publicznym. Ramy sprawdzą się też w roli tablicy ogłoszeń na klatkach schodowych czy też w różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej. Ze względu na swoją trwałość mogą być dekoracją obiektów publicznych, a także pełnić funkcję reklamową oraz informacyjną w windach.

Ciekawe rozwiązanie dla firm

Ramy sprawdzą się także w biurach oraz w siedzibach firm. Mogą służyć jako element identyfikacji wizualnej firmy, prezentować dotychczasowe realizacje przedsiębiorstwa lub też zatrudnioną kadrę pracowników. Mogą zawierać także dyplomy lub wzmianki na temat ważnych osiągnięciach firmy. Jednocześnie mogą uatrakcyjnić przestrzeń biurową, ale mogą też eksponować to, czym firma chce się pochwalić, bo z takim afiszem czy też plakatem może zapoznać się każdy odwiedzający biuro. Dobrze wykonana rama stwarza ogromne możliwości, a jednocześnie wygląda nowocześnie tym samym idealnie wpisując się w minimalistyczną i elegancką stylistykę korporacyjną.