Dlaczego warto włączyć komosę ryżową do diety dziecka?

quinoa

Komosa ryżowa inaczej zwana quinoa to super produkt, który bezwzględnie warto włączyć do diety dziecka. Jak wiadomo, dziecięcy organizm stale rozwija się, rośnie, dlatego potrzebuje dużej ilości wartościowych składników pokarmowych, które dostarczą mu energii oraz wspomogą rozwój. Komosa ryżowa to produkt bardzo bogaty w witaminy, minerały oraz aminokwasy, które mogą skutecznie wesprzeć organizm dziecka w rozwoju.

Jak Quinoa może wspierać dziecięcy organizm?

Komosa ryżowa to bardzo popularny ostatnio produkt, należący do słynnych superfoods, czyli produktów odznaczających się wyjątkowymi właściwościami prozdrowotnymi. Już samo to powinno nas przekonać, że warto włączyć komosę ryżową do codziennej diety dzieci. Jedną z najważniejszych właściwości komosy jest bardzo duża zwartość białka, bogatego w lizyny, izoleucyny oraz aminokwasy, charakterystyczne dla białka pochodzenia zwierzęcego. Komosa może zatem zostać pełnowartościowym zamiennikiem produktów mięsnych. Co więcej, komosa jest bogatym źródłem magnezu, żelaza, miedzi, fosforu oraz wapnia, czyli minerałów, które są bardzo istotne dla poprawnego rozwoju młodego organizmu. Duża zawartość witamin z grupy B sprawia, że komosa skutecznie wspiera układ nerwowy oraz krwionośny. Quinoa quinoa.com.pl jest także bardzo dobrym źródłem dobroczynnych kwasów tłuszczowych omega, które to są wręcz niezbędne w codziennej diecie człowieka, a zwłaszcza dziecka. Jak widać, komosa jest bardzo dobrym źródłem energii i witamin sprzyjających rozwojowi młodego człowieka.

quinoa

Jak podawać dzieciom komosę ryżową?

Komosa ryżowa występuje w 3 odmianach. Najpopularniejsza z nich jest komosa biała, ale znajdziemy również komosę czerwoną i komosę czarną – która jak donoszą źródła, jest najbardziej wartościowa. Quinoa posiada bardzo neutralny smak, dlatego możemy ją podawać zarówno na słodko, jak i na słono. Może więc stać się dodatkiem do obiadu, stanowiąc zamiennik ziemniaków czy kaszy, ale również dobrze może być zdrowym i wartościowym śniadaniem. Podana na ciepło, ugotowana na mleku w towarzystwie orzechów oraz owoców stworzy pełnowartościowe śniadanie, które zapewni dziecku świetny fundament energetyczny na cały dzień. Przygotowanie komosy jest bardzo łatwe i szybkie. Wystarczy odmierzoną ilość wypłukać na sitku wodą, a następnie zagotować w proporcjach 2:1 (2 szklanki płynu na 1 szklankę komosy), aż do całkowitego pochłonięcia wody/mleka przez komosę.