Perspektywy rynku motoryzacyjnego. Co nas czeka w najbliższej przyszłości?

Sklep z oponami

Większość analityków zajmujących się branżą producentów samochodów jest zgodna, iż w najbliższym czasie powinni oni nadal zwiększać zyski. Wydaje się, że sprzedaż samochodów powinna wzrastać w ciągu najbliższych kilku lat, co będzie miało ogromny wpływ na całą branżę motoryzacyjną. Prawdopodobnie zwiększać się będzie również sprzedaż części samochodowych oraz wyposażenia. Należy przewidywać, iż wzrosną także zyski podmiotów działających w branży oponiarskiej.

Co nas czeka w najbliższych latach?

Fachowcy zgodnie twierdzą, że w siedmioletniej perspektywie progres w zakresie sprzedaży nowych samochodów utrzyma się na poziomie około 4% rocznie. Niewątpliwie są to dobre wieści dla rodzimej branży samochodowej. Co prawda polskie firmy nie zajmują się produkcją nowych modeli pojazdów, jednak na szeroką skalę produkują części zamienne i komponenty niezbędne podczas produkcji samochodów.

Najlepsze opony samochodowe

Nie trudno wywnioskować, iż wraz z rozwojem rynku producentów aut, rozwijać się będzie cała branża motoryzacyjna. Oczywiście dotyczy to również branży oponiarskiej. Opony samochodowe  stanowią bardzo ważny punkt na liście detali wyposażenia samochodu, które zapewniają bezpieczeństwo. W rosnącym wolumenie sprzedaży mają także udział rodzimi producenci.

Wraz ze wzrostem sprzedaży ogumienia rozwija się się część rynku oponiarskiego związanego z usługami. Rozwój segmentu usług oponiarskich był możliwy dzięki zmianie świadomości klientów. Moa tutaj o wprowadzeniu sezonowości użytkowania opon. Konieczność dwukrotnej wizyty w ciągu roku w placówkach oferujących usługi zmiany ogumienia dała możliwość poszerzenia wachlarza serwisowego wyspecjalizowanych placówek.

Branża oponiarska a internet

Omawiając zachodzące zmiany w strukturze rynku motoryzacyjnego, w tym w branży oponiarskiej, nie sposób pominąć sklepy internetowe. Coraz częściej kierowcy decydują się zamawiać opony online. Skąd ta tendencja? Przede wszystkim trzeba tutaj wskazać na wygodę, którą z pewnością jest zamawianie produktów bez wstawania z fotela. Ponadto, ze względu na mniejsze marże, produkty oferowane w internecie przeważnie są tańsze. Tak samo jest w przypadku opon. Dobrym tego przykładem jest sklep internetowy OponyIn.pl. W ofercie sklepu znajdują się opony od najbardziej uznanych producentów na świecie. Pomimo wysokiej jakości produktów, ceny opon nie są szczególnie wysokie. Stawki z jakimi mamy w tym przypadku do czynienia byłyby nieosiągalne w przypadku tradycyjnego sklepu stacjonarnego.